2012. október 10., szerda

Elvira Flores: Vérvörös tetoválás


Elvira Flores: Vérvörös tetoválás
Bob Jones, a veterán, kissé kiégett zsaru, feltápászkodva másnapos kábulatából, egy sorozatgyilkos utáni nyomozás kellős közepébe esik. Kiderül, hogy a halottan talált lány nem az első, akit meztelenül, megkínozva a folyópartra vetettek.
Az idő telik, a nyom kevés. Amit biztosan tudnak az ügyön dolgozó rendőrök, az az, hogy adott egy pszichopata, óramű-pontossággal dolgozó gyilkos. Kiválasztja áldozatát, akit előzőleg feltehetőleg nem ismer. A lányok között nincs sok azonos. Talán a rockzene, ami valamit segíthet, de ez is csak olyan nyom, amivel még nem mennek semmire. A lányokat a férfi, aki elveszi az életüket, valószínűleg csábereje segítségével viszi el valahova, ahol megerőszakolja, megkínozza őket. És csak remélni lehet, hogy gyors halált halnak, és nem maradnak eszméletüknél a kínzások alatt.
Ami a nyomozók segítésére lehet, az nem más, mint a tetoválás. A kínzások során alkalmazott késnyomok megdöbbentően hasonlítanak egy tetoválásra minden lánynál, akit megtalálnak. A regény nem szól másról, mint versenyfutásról az időben. 14 napjuk van a nyomozóknak, mielőtt a gyilkos újra lecsap. Ezalatt az idő alatt kell megkeresniük a kocsmákat, ahol a gyilkos felszedhette áldozatait, vagy a tetoválófiút, aki érdekes rajzokat karcolt a meggyilkolt lányok testére. Nyom kevés, úgy, ahogy az idő is. Az a kérdés csak, hogy még időben elkapják-e a gyilkost.

2012. július 10., kedd

Nora J. Foey: Utolsó Mester

Nora J. Foey: Utolsó Mester


"Ez a történet egy teljesen új birodalomba kalauzolja el az olvasót: az érzések zűrzavaros kavalkádjába, ahol oly sokan eltévedtek már. 

A regényes formában megírt- ezáltal mindenki számára könnyebben befogadható- tanításokban választ találunk számtalan olyan kérdésre, amit ezidáig talán megfogalmazni se tudtunk. 

Egyvalami azonban garantált: a könyv végére mi is közelebb kerülhetünk önmagunkhoz, hiszen mindvégig olyan helyzeteket vonultat fel, amiken a hétköznapi életben sokszor átsiklunk ahelyett, hogy megértenénk s belátnánk a fontosságukat. Így egyfajta gyakorlati útmutató kap mindenki ahhoz a labirintushoz, mely középpontjában önmagára találhat!”


A könyvről bővebben:


http://utolsomester.fontanus.hu/

Megvásárolható: Bookline

2012. április 24., kedd

Z. Kovács József: Brigádnapló ’52-56.

Z. Kovács József: Brigádnapló ’52-56.

Ki emlékszik a szocialista brigádokra? Ki tudja, mi volt a brigádnapló?
A múlt század ötvenes éveitől majdnem a rendszerváltásig az emberek a munkahelyükön kollektívákat alakítottak. Persze kényszerből, ez volt az irányelv. Brigádoknak nevezték a csoportokat. A tagság igyekezett valami jó nevet felvenni, de sok Tyereskova, Gagarin, Petőfi név megnevezés járta!

A brigád életét kapcsos könyvben, brigádnaplóban örökítették meg. Beragasztották a színházjegyeket, emléksorokat kértek a látogatóktól, fotókat illesztettek az oldalakra. Rajzoltak bele, feljegyeztek üzemi eseményeket, családi történéseket.

Z. Kovács József grafikus egy ilyen képzeletbeli brigádnaplót állított össze. Képek, röplapok, beírások. Mindezt azonban – még egy fordulattal – egyszerűen megrajzolta. Krónika az ötvenes évekről, de nem szövegben, hanem képben. Megelevenednek a kor jellegzetes figurái, történései, a brigádnapló egyszerű, naivan rajongó mondataiban.  A szöveg is rajzolt, mintha irkafüzetet látnánk.

Retro könyv Z. Kovács József munkája. Nagyon tanulságos, ugyanakkor könnyen érthető, jól lapozható. Néhány oldal szemrevételezése után olyan ideológiailag túlfűtött világba érkezünk, ami ma már érthetetlen, felfoghatatlan, de néhány évtizeddel ezelőtt szigorú valóság volt. Akik akkor éltek, visszaemlékezhetnek; a maiak pedig kapnak egy élvezetes képet arról, hogyan is éltek, kellett élniük szüleiknek, nagyszüleiknek.

Józsa Ágnes így ír a könyv bevezetőjében: „Z. Kovács József briliáns rajzoló. Mozdulatai a papíron könnyedek és kifejezők. Bármilyen téma ötlik fel fantáziájában, annak boszorkányos ügyességgel formát is ad. Íme itt egy. Brigádnapló a címe és az ötvenes évek történéseit eleveníti föl.”

A könyvet a Publio gondozta, adta ki elektronikus formátumban.
A könyv adatai: Z. Kovács József: Brigádnapló ’52-56. Budapest, 2012. Elektronikus dok. ISBN: 978-1-4710-8228-3